Aby Twoje t-shirty zachowały efektowny, przyciągający wzrok wygląd przez długi czas, a nadruk nie uległ zniszczeniu, trzeba o nie dbać. Warto jest zastosować się do kilku wskazówek dotyczących prania, suszenia i prasowania takich koszulek, dzięki czemu przez wiele miesięcy będą wyglądały one jak nowe.


Patrz na metkę

Tak naprawdę, większość istotnych informacji zawartych jest zazwyczaj na wszytej w koszulce metce. To tam znajdziesz maksymalną temperaturę prania, maksymalną temperaturę prasowania oraz wszelkie informacje na temat tego co można robić z koszulką a czego robić się nie powinno.


Zasady prania koszulek z nadrukiem

Najbezpieczniejsze dla koszulek z nadrukiem jest pranie ręczne. Jest ono co prawda pracochłonne, ale dzięki niemu napis na koszulce nie ulegnie szybkiej degradacji. Należy przy tym unikać pocierania nadruku. Decydując się na pranie koszulek z nadrukiem w pralce, należy z kolei koniecznie przewrócić je na lewą stronę, ustawiając temperaturę prania maksymalnie na +40 stopni Celsjusza. Oprócz tego warto jest sortować je do prania kolorami, aby nie zabarwiły się, a także zadbać o to by ustawiony program prania nie obejmował wirowania. Do prania koszulek z nadrukiem w miarę możliwości należy używać łagodnego dla ubrań płynu do prania, unikając silnych środków w postaci wybielaczy czy odplamiaczy.


Suszenie koszulek z nadrukiem

Gdy koszulka z nadrukiem zostanie już wyprana, należy zadbać o odpowiednie warunki jej suszenia. Można ją powiesić na lince lub na zwykłej suszarce, ale niewskazana jest jej ekspozycja na słońce. Pod jego wpływem nadruk mógłby zostać uszkodzony, a w bardzo gorące dni - nawet odkleić się. Do suszenia nie należy także używać suszarki bębnowej. Gorące powietrze przez nią generowane może być bardzo niebezpieczne zarówno dla samego nadruku, jak i dla koszulki.


Prasowanie koszulek z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem należy prasować po odwróceniu na lewą stronę, stosując odpowiednią temperaturę, najlepiej nie przekraczającą 150 stopni Celsjusza. Decydując się na prasowanie okolic nadruku warto jest zastosować delikatną szmatkę. Unikniemy dzięki temu bezpośredniego kontaktu rozgrzanej stopy żelazka z nadrukiem, co mogłoby wywołać na takim nadruku pęknięcia lub nawet spowodować jego stopienie się.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek, Twoje koszulki z nadrukiem będą Ci długo i wiernie służyły.