Źródło korzyści

Coraz częściej wybieramy sklepy internetowe zamiast tradycyjnych. Dlaczego? Jesteśmy świadomi korzyści, jakie niesie za sobą zjawisko e-commerce, które liczną (i ciągle rosnącą) rzeszę zwolenników znalazło również w Polsce. Większość sklepów w sieci jest tańsza, niż tradycyjne, co nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ samo utrzymanie wirtualnego biznesu wiąże się z dużo niższymi miesięcznymi kosztami.


Bez potrzeby wychodzenia z domu

Ponadto, sklepy internetowe to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy nie przepadają za robieniem zakupów. Przedłużające się wizyty w centrach handlowych, długi kolejki przy kasach oraz brak miejsca parkingowego i niezbyt sympatyczne kasjerki to nieodłączny element weekendowych wypadów na zakupy. Oczywiście nie zawsze i nie każdy z nas tak to postrzega. Jednak spora grupa ludzi wybierze internet właśnie ze względu na komfort kupowania.


Otwarte 24h

Pamiętajmy również o tym, że sklepy online otwarte są non stop. Wiadomo, że ludzie pracujący, studiujący są bardzo zabiegani. Często nie mamy nawet kiedy uzupełnić domowych zapasów, nie wspominając nawet o odświeżeniu garderoby, czy kupieniu paru nowych rzeczy do domu. Do sklepów wirtualnych „wejść” możemy w dowolnym momencie dnia i nocy i złożyć zamówienie, które szybko dostarczy nam firma kurierska w miejsce wskazane przez nas.


Promocje i rabaty

Wiele osób odwiedza sklepy internetowe swoich ulubionych firm i marek, ponieważ online mamy okazję poprosić o rabat, zebrać punkty do programu lojalnościowego oraz wygrać konkurs organizowany przez właściciela witryny. Coraz częściej właśnie wirtualny sklep staje się świetnym uzupełnieniem tradycyjnych placówek handlowych.


Wady zakupów online

Oczywiście kupowanie przez internet posiada również pewne wady. Nie mamy możliwości dotknięcia rzeczy, którą oglądamy (ale mamy możliwość zwrócić ją, gdy "w realu" nam się nie spodoba). Niestety nie będziemy od razu fizycznie posiadali przedmiotu. Gdy szukamy czegoś na "już", lepiej poszukać w tradycyjny sposób. Chociaż jak wiadomo zakupy robione w pośpiechu wcale nie są dobrym pomysłem.